-- Genel

İnternet Download Manager

İnternet Download Manager internet dünyasının belki de en kral indirme yöneticisi (Download Manager). 2005 yılında Teknoloji TV‘de gördüğüm günden beri kullanıyorum.

idm-main

İnternet Download Manager

İnternet Download Manager  özel bir tanımlama yapmadığınız sürece neredeyse mümkün olan tüm internet kaynaklarnı ilgili dosyayı indirmek için kullanıyor. Bu nedenle dosyayı çok hızlı indiriyor. Eğer bir kesinti olursa kaldığı yerden devam ediyor.

İnternet kaynaklarını sömürmesin, indirme yaparken rahatça internette dolaşayım diyorsanız; indirme panelinde Hız Sınırlayıcı sekmesinde yer alan “hız sınırlayıcı kullan” kutucuğunu işaretleyerek saniyede kaç KiloBytes indireceğini belirleyebilirsiniz. Yavaş bağlantıya sahipseniz 80-100 arası bir değer girmenizi tavsiye ederim.

 

idm-limit

Hız Limitleme

Dosyayı çeşitli parçalara ayırarak indiriyor. Bu nedenle benim gördüğüm ve kullandığım en hızlı download manager. İndirilen parçaları anlık olarak görüntülüyor. Tüm parçalar indirildiğinde otomatik olarak birleştiriyor ve tek dosya haline getiriyor. Şu ana dek indirdiğim binlerce dosyada hiç bir sorun yaşamadım.

idm-download

İnternet Download Manager indirme paneli

Öne çıkan özellikleri;

  • Dosya Yakalayıcı. Belirtilen adresteki tüm dosyaları tarar ve indirir.
  • Hız limitleme
  • İleri tarih belirleyerek dosya indirme
  • Yarım kalan indirme işlemlerinde devam etme özelliği
  • Video yakalama (gelişmiş tarayıcı entegrasyonu aktifleştirilmeli)
  • Bilinen tüm tarayıcılarla entegre çalışıyor
  • Çoklu dil desteği

Ayrıntılı özellikler;

http://www.internetdownloadmanager.com/features2.html

 

Notlar:

Programın tek eksiği ücretli olması. 30 günlük deneme sürümünü kullandıktan sonra satın alabilirsiniz.  Farklı fiyat seçenekleri mevcut.

https://secure.internetdownloadmanager.com/buy_idm.html

 İnternet Download Manager ‘ı İndir

https://www.internetdownloadmanager.com/download.html